Diagnostyka

2015.01.29

FERGOPOL z Kłobucka dołączył do sieci BestDrive

Jesteśmy profesjonalistami Obok nowocześnie urządzonego i wyposażonego serwisu, stacji kontroli pojazdów, myjni, sklepu z częściami do ciężarówek, usług transportowych, prac z wykorzystaniem potężnych mobilnych dźwigów a także floty pługo-piaskarek do zimowego utrzymania okolicznych dróg pracownicy firmy FERGOPOL z Kłobucka ( woj. śląskie ) mają także czas i chęci aby profesjonalnie zadbać o strażackiego klasyka, wóz bojowy z wysuwaną drabiną marki Magirus, wyprodukowany na początku lat 60. Zadbany, w dobrym stanie jest stale w pełnej gotowości do akcji z udziałem miejscowych strażaków.

Od ubiegłego roku serwis działa w barwach sieci BestDrive należącej do koncernu Continental. Jest zlokalizowany w pobliżu drogi krajowej Częstochowa – Wieluń. Firma FERGOPOL zaczynała działalność w 1994 roku od sprzedaży hurtowej części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych. Trzy lata później pojawił się pierwszy serwis oponiarski a w 2000 roku powstała Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów wraz z dużym, nowoczesnym serwisem motoryzacyjnym.

Dzisiaj BestDrive FERGOPOL zajmuje obszar 3,5 tys. m kw. z czego 1 tys. m kw. pod dachem. Działa 12 stanowisk do obsługi samochodów osobowych, dostawczych, terenowych i ciężarówek. Na podkreślenie zasługuje fakt wyposażenia serwisu w liczne urządzenia testująco – diagnostyczne, które stanowią cenne wsparcie przy profesjonalnej obsłudze i naprawach współczesnych pojazdów. Firma specjalizuje się m.in. w naprawach naczep ciężarówek. Załogę stanowi 12 mechaników i 3 osoby w biurze obsługi klienta.

Na terenie serwisu działa myjnia. Jest przechowalnia opon. Całość obrazu dopełnia obszerny, utwardzony plac manewrowy i – co nie jest bez znaczenia – duża liczba miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych klientów.

– Klienci naszego serwisu oprócz profesjonalnie wykonanych usług są dodatkowo premiowani – mówi Paweł Kowalczyk, właściciel FERGOPOL-u. Jest to nie tylko gratisowa myjnia czy płyn do spryskiwacza ale także sprzęt zmechanizowany gospodarstwa domowego renomowanych firm. Wszystkie samochody mają rutynowo kontrolowany poziom „płynów ustrojowych”. Obok usług z zakresu serwisowania opon oferujemy naprawy hamulców, klimatyzacji, układu jezdnego i elektryki w myśl hasła sieci BestDrive: „Wszystko czego potrzebuje Twoje auto”. Ponadto wymieniamy i naprawiamy ( drobne pęknięcia ) szyb. Montujemy instalacje gazowe i haki holownicze. Instalujemy a także naprawiamy ogrzewanie postojowe. – I zawsze jesteśmy profesjonalistami w tym co robimy – podkreśla Paweł Kowalczyk.

Od 2008 roku BestDrive FERGOPOL uczestniczy w programie RZETELNA FIRMA rekomendującym klientom korzystanie z usług wiarygodnych i sprawdzonych firm.

Jak by tego wszystkiego było mało FERGOPOL przy użyciu specjalistycznego taboru realizuje zlecenia w transporcie krajowym i międzynarodowym. Własnymi, mobilnymi dźwigami podnosi ciężary od 10 do 50 ton montując np. maszty elektrowni wiatrowych a także używając floty 5 pługo-piaskarek zapewnia zimą przejezdność wyznaczonych dróg województwa śląskiego w ramach podpisanych umów z lokalnymi władzami.

O wyborze sieci BestDrive zadecydowały wieloletnie ( od 2004 roku ) kontakty z tymi samymi osobami w Continental Opony Polska uznanymi przez nas za pewnych, wiarygodnych i lojalnych partnerów biznesowych. – Zawsze wszystko co wspólnie ustaliliśmy było w pełni zrealizowane – mówi Paweł Kowalczyk.