Diagnostyka

2014.12.23

GUMLOP – serwis w Olsztynie dołączył do sieci BestDrive

Hala „Makro”, Centrum Handlowe „Agroma”, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Urząd Celny, specjalistyczny serwis tachografów, sklep z artykułami motoryzacyjnymi, myjnia dla dużych i małych aut. W tym swoistym zagłębiu handlowo – motoryzacyjno-technicznym od blisko 10 lat funkcjonuje serwis oponiarski GUMLOP Zdzisława Niecikowskiego.

Od października 2013 roku serwis w Olsztynie działa w ramach sieci BestDrive. Wyróżnia się atrakcyjną wizualizacją, w której dominują czarne i pomarańczowe barwy zaczerpnięte z logo Continental.

BestDrive to globalna marka reprezentująca profesjonalne serwisy motoryzacyjne dostarczające wysokiej jakości produkty i usługi. Powstała w 2006 roku marka widnieje aktualnie na blisko 300 serwisach rozlokowanych na całym świecie.

Nowoczesne serwisy BestDrive są wyposażone w specjalistyczne urządzenia i maszyny. I tak w GUMLOP pracuje m.in. najnowszy model ( jeden z dwóch w Olsztynie ) wyważarki „Hunter”. Opatentowana przez producenta technologia testu drogowego przy użyciu rolki dociskowej Road Force pozwala wykonać wyważenie koła oraz test drogowy w tym samym czasie ile dotychczas trwało tylko samo wyważanie.

Do dyspozycji klientów flotowych jest serwis mobilny Conti360 dyżurujący 24 godziny. Na miejscu mamy trzy stanowiska dla aut osobowych i dwa dla dostawczych. Kadrę serwisu stanowi 5 mechaników, szefowa biura i aktualnie 2 uczniów – praktykantów. Na uwagę zasługuje utrzymująca się od lat stabilna załoga.

– Nasza dotychczasowa, wieloletnia współpraca z koncernem Continental układała się bardzo dobrze, dlatego łatwiej rozmawialiśmy o przystąpieniu do sieci BestDrive. Chcąc konkurować na lokalnym rynku usług motoryzacyjnych nie możemy zatrzymać się w miejscu pod względem wyposażenia serwisu i standardu obsługi klienta – mówi Zdzisław Niecikowski.

– Oferowanie tylko usług wulkanizacyjno – oponiarskich to już przeszłość. Dlatego wybraliśmy optymalną drogę rozwoju wzbogacając ofertę o szybki serwis samochodów. Korzystając z gotowych, sprawdzonych wzorców sieci BestDrive w krótkim czasie wdrożyliśmy nowoczesne technologie i procedury oraz zwiększyliśmy efektywność pracy.

Serwis w Olsztynie planuje rozbudowę głównego budynku oraz dobudowanie piętra pod kątem przechowalni opon. Powstanie też nowa hala warsztatowa do obsługi samochodów ciężarowych a sąsiadujący z nią teren zostanie zadaszony. Na początku 2014 roku rozpocznie działalność myjnia bezdotykowa.