Diagnostyka

2015.01.22

Kolejne serwisy dołączyły do sieci BestDrive

W tym blisko 30 tys. mieście, położonym na międzynarodowej trasie Helsinki – Kowno-Warszawa – Praga czeska, są trzy parafie katolickie a wszyscy proboszczowie od wielu lat serwisują swoje samochody tylko w Centrum Ogumienia Zbigniewa Gołaszewskiego przy ulicy Ostrowskiej 45. Czy to może być przypadek, czy też inne siły to sprawiły?

Od jesieni 2014 Centrum Ogumienia pracuje pod szyldem i w – widocznych z daleka – barwach sieci BestDrive. Serwis obsługuje, według częstotliwości wykonywanych usług, ciężarówki, samochody osobowe, dostawcze, terenowe i maszyny rolnicze. Do dyspozycji jest hektarowa powierzchnia całego obiektu, dlatego też jak mówi Zbigniew Gołaszewski „ nie jestem ograniczony miejscem i jednocześnie możemy obsługiwać dwa zestawy ciężarowe.”

Na części działki utworzono parking strzeżony dla ciężarówek, które są własnością miejscowych firm transportowych. Jest także komis samochodowy, którego klienci – jeżeli nawet nie kupią auta – to bardzo często kupują komplet nowych opon.

Centrum Ogumienia powstało 14 lat temu. Aktualnie dysponuje 2 stanowiskami do obsługi aut osobowych, terenowych i dostawczych oraz specjalistycznym stanowiskiem dla ciężarówek i maszyn rolniczych. Klienci mają także do dyspozycji nowocześnie wyposażoną myjnię. Firma zatrudnia 4 mechaników. Natomiast biuro obsługi klienta ma iście rodzinną atmosferę gdyż pełnią w nim honory domu – pan Zbigniew wraz z córką Mileną.

Mechaników szkoliła na miejscu, znana w branży, firma Tip-Topol ale jest pomysł aby przy Ostrowskiej 45 uruchomić takie praktyczne szkolenie zawodowe uczniów – przyszłych serwisantów, gdyż stosowne uprawnienia do prowadzenia takiej edukacji Zbigniew Gołaszewski posiada.

Do dyspozycji klientów flotowych jest serwis mobilny Conti360 dyżurujący 24 godziny na dobę. Funkcjonuje także obszerna przechowalnia opon .

Na pytanie skąd pomysł na BestDrive – Zbigniew Gołaszewski odpowiada: bo to jest Continental, charakterna firma. Znamy się od 2002 roku. Zawsze dotrzymują słowa, są solidni. Nie skąpią środków na szkolenia i materiały reklamowe. A jak się spotykamy z przedstawicielami Continental Opony Polska to panuje rodzinna atmosfera. Ważny jest też wysokiej jakości produkt i czas realizacji zamówień.

Dariusz Wójcik, dyrektor sieci BestDrive, w swoim wystąpieniu na otwarciu serwisu, powiedział, że czuje w Zambrowie na Ostrowskiej 45 fajną energię i jest wielka szansa aby zamienić ją w sukces. Z kolei Grzegorz Jeziak, dyrektor handlowy Działu Opon Ciężarowych COP życzył, aby ten wizerunek serwisu, który jest dzisiaj, dał początek nowemu etapowi w historii zambrowskiego Centrum Ogumienia. Na zakończenie oficjalnych uroczystości głos zabrał gospodarz obiektu, który z uśmiechem na twarzy , krótko podsumował wcześniejsze wystąpienia, mówiąc, że „z Continentalem jest ok.!”

I już można byłoby zakończyć ten artykuł gdyby nie życie, które stale pisze nowe scenariusze. Następnego dnia po uroczystym otwarciu do serwisu BestDrive dotarła wiadomość, że na pobliskiej międzynarodowej trasie stoi potężny autokar firmy Polski Bus, któremu wystrzeliła jedna z opon. Do akcji wyruszył mobilny serwis m.in. z panem Zbyszkiem na pokładzie. Wszyscy ubrani w pachnące nowością kombinezony BestDrive szybko i fachowo uwinęli się z wymianą opony i jakież było ich zaskoczenie gdy po robocie otrzymali gromkie owacje na stojąco od pasażerów autobusu, których w tym kursie było nadzwyczaj dużo.