Opony

2017.06.28

Auto Technika Kunicki z Nidzicy dołączyła do sieci BestDrive

Dużą grupę stałych klientów serwisu Auto Technika Kunicki z Nidzicy stanowią kierowcy na stale mieszkający w różnych krajach europejskich. Praktycznie nie ma tygodnia aby na ulicy Warszawskiej 22 nie pojawiło się kilka takich aut. Ich właściciele, przyjeżdżający na Mazury na wakacje czy też odwiedzający rodzinę, trafiają tutaj z powodu nowoczesnego, specjalistycznego wyposażenia, wszechstronności mechaników i – jak sami podkreślają – profesjonalnej, wręcz wzorcowej opieki nad powierzonym autem. Często zdarza się, że ci sami klienci przybywają do serwisu kolejny raz ale już nowym modelem lub marką samochodu.

Od czerwca 2017 roku Auto Technika Kunicki działa w barwach sieci BestDrive należącej do koncernu Continental.

Na początku przyszłego roku firma będzie obchodzić jubileusz 15-lecia działalności, dlatego też Robert Kunicki – właściciel serwisu uznał, że to dobry moment na podjęcie strategicznej decyzji gwarantującej dalszy rozwój serwisu w oparciu o sprawdzone wzorce działania sieci BestDrive. Zanim do tego doszło, w Nidzicy gościli wysłannicy innych producentów opon z propozycjami, aby ich szyldy zainstalować nad serwisem. Jednak to Continental pokazał realną perspektywę nowoczesnej, sprawnie funkcjonującej firmy pod znakiem BestDrive.

Serwis Auto Technika Kunicki od początku działa w tej samej lokalizacji, w bliskim sąsiedztwie DK nr 7 z Warszawy do Gdańska. Już niebawem tę trasę zastąpi droga ekspresowa S-7, której jeden ze zjazdów został wybudowany w niedalekiej odległości od firmy. To dobra wiadomość, gdyż wielu klientów serwisu przyjeżdża właśnie z tego kierunku.

Duży nowoczesny obiekt, w tym 1200 m kw pod dachem, składa się z dwóch budynków. W pierwszym jest Biuro Obsługi Klienta, 5 stanowisk serwisowych dla aut osobowych, terenowych i dostawczych oraz podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów. W drugim budynku mamy kolejne 6 stanowisk i automatyczną myjnię tunelową. Powstała przy wsparciu środków unijnych a technologia i urządzenia są z najwyższej półki. Tutaj nie szczotki… atakują samochód ale auto jest delikatnie przesuwane po tych szczotkach!

Załogę serwisu stanowi 8 mechaników, z których trzech posiada uprawnienia diagnostyczne, kolejne 3 osoby są w BOK. Ponadto do drużyny należy księgowa, informatyk, pani sprzątająca i magazynierka.

Na podkreślenie zasługuje fakt wyposażenia placówki w liczne urządzenia testujące i diagnostyczne, które stanowią cenne wsparcie przy profesjonalnej obsłudze i naprawach współczesnych pojazdów. Działa tutaj m.in. automatyczna montażownica umożliwiająca bezdotykową ( bez łyżki montażowej ) obsługę opon do aut osobowych i dostawczych.

Jedną ze specjalizacji firmy jest obsługa opon typu run-flat , ponadto firma wyposażona jest w najnowocześniejszą wyważarkę marki hunter z testem drogowym. Kolejną specjalnością jest rozbudowany dział geometrii kół z urządzeniami 4D, które kompleksowo sprawdzają ustawienie zbieżności i dają pełną informację na ten temat.

Auta przybywające do serwisu tylko w sprawie opon otrzymują przy okazji przegląd wszystkich płynów eksploatacyjnych. Kontrolowany jest także ogólny stan techniczny pojazdu, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa eksploatacji, a właściciel dostaje szczegółowy raport, co należy poprawić lub wymienić w samochodzie.

– Klient powierzając nam samochód otrzymuje profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo – mówi Robert Kunicki, właściciel firmy. – Istnieje też możliwość dorobienia na miejscu nietypowych lub trudno dostępnych elementów potrzebnych do przeprowadzenia naprawy. Klienci często podkreślają w rozmowach, że nasz serwis jest interdyscyplinarny. W jednym miejscu oferujemy wiele rodzajów usług wykonywanych przez specjalistów o wysokich kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu zawodowym.

Nie ma problemu z naborem nowych pracowników, ponieważ rekrutowani są  spośród uczniów odbywających praktyki. Najlepszym sposobem jest samemu wychować kadrę mechaników. W firmie panuje rodzinna atmosfera. Są określone reguły działania  i jest ustalone tempo, w jakim są obsługiwane samochody. Właściciele dobrze wiedzą co należy robić, żeby pracownicy byli zadowoleni, a załoga odwzajemnia się rzetelną pracą i wysoką jakością świadczonych usług. Taki partnerski układ funkcjonuje od lat i  – co ważne – sprawdza się doskonale!

Serwis poszerzył swoje usługi o sprzedaż rowerów. Na miejscu pracują handlowcy odpowiedzialni za profesjonalne doradztwo w tej dziedzinie i dobór odpowiedniego sprzętu. Mamy tutaj bogaty wybór modeli dla dzieci, młodzieży i dorosłych, do jazdy miejskiej i rowery bardziej wyczynowe dla profesjonalistów.

Auto Technika Kunicki dysponuje firmowym autem technicznym, pomalowanym w barwy BestDrive, którym załoga jeździ po części zamienne lub do drobnych awarii na terenie miasta. Jednak blisko piętnaście lat solidnej pracy i zdobyta renoma – zobowiązują. Dlatego też w momencie otrzymania zgłoszenia o awarii samochodu na trasie jest tam wysyłany holownik z zaprzyjaźnionej specjalistycznej firmy, dysponującej flotą takich pojazdów, który dostarcza auto w potrzebie na ulicę Warszawską 22.