Blog

2020.11.03

Kiedy umówić się na wymianę opon?

To zależy od pogody – temperatura poniżej 7 stopni Celcjusza lub pierwszy śnieg, może pojawić się pod koniec października – zależy to m.in. od regionu.

Jak uniknąć kolejek w warsztacie?

Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i jeździmy najczęściej, wymiana opon zasadna jest już w połowie października.

Z dostępem do usług warsztatów oponiarskich tak samo jest rok do roku. Jak jest brzydka pogoda – są kolejki. Nie ma sensu narażać się na stres, zwłaszcza jeśli mamy dobre opony zimowe.

Współczesne zimówki, szczególnie te należące do klasy premium, to opony bardzo uniwersalne – nadające się bardzo dobrze do jazdy w deszczu, po suchej nawierzchni w szerokim zakresie temperatur i – co oczywiste w przypadku opon zimowych – po śniegu.

Taki jest trend obowiązujący w przemyśle oponiarskim od co najmniej kilku sezonów: jako że klimat się zmienia, opony zimowe muszą sprawdzać się doskonale w tzw. okresie przejściowym – pogoda charakterystyczna dla tego okresu może bowiem trwać przez większą część zimy.

Sprawdź opony zimowe dostępne w serwisach BestDrive i ciesz się 7 letnią gwarancją od daty zakupu:

Continental WinterContact TS 860
Continental WinterContact TS 860 s
Uniroyal MS plus 77
Bestdrive Winter
Barum Polars 5

Czego zimówki nie potrafią?

Opony zimowe nie lubią eksploatacji w wysokich temperaturach. Wynika to z mieszanki, która zawiera więcej kauczuku, więc opony te w wysokich temperaturach szybciej się zużywają. Nie zapewniają też optymalnej stabilności w warunkach typowo letnich. Właśnie dlatego latem wciąż używamy opon letnich, a zimą – zimowych.

Wymień opony już – w dogodnym dla Ciebie terminie!

Czy warto umawiać się na wymianę opon w październiku? Nie ma co do tego przeciwwskazań. Pogoda z dnia na dzień się zmienia i zmienia się przyczepność samochodu na drodze, dlatego opony zimowe będą coraz bardziej potrzebne. Decydując się na wymianę opon teraz, możesz to zrobić w wygodny dla Ciebie sposób – wciąż w warsztatach łatwo o termin, a w serwisach BestDrive możesz umówić się online.

A czy warsztat przy wymianie opon ma znaczenie?

Jaki warsztat wybrać? Na pewno nie sezonowy powstający w namiocie pod hipermarketem – pomijając już fachowość mechaników sezonowych, bo ta oczywiście może być różna, to nie są to warunki do pracy przy użyciu precyzyjnych narzędzi.

Tajemnicą poliszynela jest mniej staranne w szczycie sezonu wyważanie kół i redukowanie niektórych pożerających czas czynności – na szczęście nie wszędzie, ale w wielu miejscach.

Problemy jakościowe bardzo często dotyczą warsztatów stawianych właśnie na 2-3 miesiące – czy mechanicy w takich warsztatach mają powód, by dbać o renomę miejsca? Odpowiedzcie sobie sami!

A najlepiej wybierajcie renomowane firmy z doświadczeniem – postęp w ogumieniu, w technice związanej z kołami samochodów, także w elektronice powiązanej z kołami jest ogromny.

Usterki przy wymianie opon i wywarzaniu kół

Coraz łatwiej przy wymianie opon coś zepsuć. Usterki, wynikające z nieprofesjonalnie przeprowadzonej wymiany, nie zawsze wychodzą od razu. Koszty związane z tego rodzaju usterkami mogą być spore, co naraża nierzadko klientów na zbędne koszty i stres.

Często kierowca nie zauważa wielu typowych błędów, popełnianych przy wymianie opon. Nieprofesjonalny serwis naraża felgi na porysowanie, opony na uszkodzenie, a układy TPMS na zniszczenie. Zdarza się, że słyszą od serwisu, że „samo się rozpadło”.

Wywarzanie opon jest niezbędne do komfortowej jazdy samochodem. Są koła „łatwe” i każdy serwis sobie z nimi łatwo poradzi, ale zdarzają się opony i felgi, które wyważa się bardzo trudno i jest to proces czasochłonny – jeśli zadanie ma być zrobione dobrze. Na takie „zabawy” mechanicy mają czas teraz i teraz łatwo jest o usługi tych najlepszych.

Gdy spadnie śnieg, może być gorzej i drożej.