Opony

2014.11.24

Nowe Centrum Technologii Opon Continental

Continental, producent opon i dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, uruchomił w Púchovie na Słowacji, nowoczesną placówkę badawczo-rozwojową. Wartość inwestycji pod nazwą Centrum Technologii Opon to 7,5 miliona euro.

Słowackie Centrum Technologii Opon jest częścią globalnego projektu inwestycyjnego „Campus”, realizowanego przez koncern Continental od 2012 roku. Projekt zakłada między innymi uruchomienie nowego Centrum Testowania, umożliwiającego analizę opon, pomiary ich odporności na uderzenia oraz wszechstronne badania ogumienia. Nowoczesne Centrum Technologii Opon w Púchovie jest rozszerzeniem dotychczasowej działalności badawczo-rozwojowej w koncernie Continental. Dzięki tej placówce, liczba specjalistów zajmujących się doskonaleniem technologii w koncernie Continental zwiększy się do 2016 roku o 15 procent. To wynik m.in. rosnącego zapotrzebowania rynku na nowe technologie wykorzystywane do produkcji ogumienia.

Inwestycja na Słowacji przybliża Continental do tytułu najczęściej wybieranego producenta opon na świecie. Dzięki Centrum Technologii Opon
w Púchovie poszerzamy nasz potencjał badawczo-rozwojowy, a tym samym podnosimy jakość naszych produktów i stopień zaawansowania technologii ich wytwarzania – 
komentuje Nikolai Setzer, Członek Zarządu Continental i szef Działu Opon.

Niemiecki koncern posiada już na Słowacji filie działu motoryzacyjnego i działu ogumienia w Puchovie, Zvoleniu oraz Dolnej Vestenice. Fabryka opon Continental Matador Rubber w Púchovie produkuje opony do samochodów osobowych, z napędem na cztery koła oraz do samochodów ciężarowych. Odkąd Continental stał się udziałowcem spółki w 2008 roku, możliwości produkcyjne zakładu w Púchovie znacznie wzrosły. Obecnie jest tam produkowanych ponad 15 mln opon rocznie.