Opony

2014.11.12

Zimówki Continental najlepsze w testach

Continental to jedna z najczęściej nagradzanych marek w testach opon zimowych. W 2014 roku opony Continental zostały wyróżnione aż w 8 niezależnych rankingach, m.in. ADAC, ACE GTU, ARBÖ i AutoBild.

Gdy temperatura powietrza na zewnątrz spada poniżej 7 stopni Celsjusza, to wyraźny sygnał, że należy wymienić opony na zimowe. Zanim wybierzemy odpowiedni model, warto sprawdzić, jak opona wypada w niezależnych testach drogowo – eksploatacyjnych.

Dlaczego niezależne testy są ważne?

Niezależne testy pokazują prawdziwy obraz właściwości i możliwości opony,
co potwierdza duża liczba badanych wskaźników. Opona nie musi zajmować pierwszego miejsca we wszystkich kategoriach, ważne, aby plasowała się
w czołówce rankingu. Mamy wówczas pewność, że dobrze spełnia swoje funkcje
i pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu bez względu na pogodę czy rodzaj nawierzchni.

Continental liderem testów

Continental od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach i testach opon prowadzonych przez niezależne ośrodki badawcze oraz renomowane czasopisma. W tym roku opony zimowe Continental zostały wyróżnione aż ośmiokrotnie!

Opona ContinentalWinterContact TS 850 to prawdziwa „gwiazda” tegorocznych zestawień opon zimowych. To jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych zimowych modeli Continental. Do takich samych wniosków – już po raz kolejny – doszli autorzy testów prestiżowego ADAC, którzy wskazali na znakomite osiągi tej opony na suchej
i mokrej nawierzchni oraz na śniegu i lodzie, a także na jej walory powodujące oszczędność paliwa. Przyznano zwycięstwo dwóm testowanym rozmiarom – 175/65 R14 oraz 195/65 R15. Opona ContinentalWinterContact TS 850 w rozmiarze 205/55 R16 została też zbadana
w 16 kategoriach w różnych warunkach drogowych zajmując 1. miejsce
we wspólnym teście austriackiego automobilklubu ARBÖ, magazynu „ACE Lenkrad” oraz GTÜ. Ten sam model opony zajął również 2. miejsce w teście ACE w tym samym rozmiarze.

Możliwości ContinentalWinterContact TS 850 są także znakomicie oceniane przez kluczowe czasopisma branżowe w Polsce i zagranicą. W przeprowadzonym ostatnio teście Auto Motor i Sport przyznał oponie 1. miejsce dla rozmiaru 225/50 R17. Opona zajęła pierwszą pozycję także w rankingach przeprowadzonych przez niemieckie magazyny: auto motor und sport oraz Auto Zeitung – oba dla popularnego rozmiaru 205/55 R16, uplasowała się też w czołówce zestawienia AutoBild dla rozmiaru 225/50 R17.

Opony polecane przez konsumentów

Testy ekspertów to jedno, ale ogromne znaczenie mają także wybory i opinie konsumentów – w tym przypadku kierowców. Zdaniem użytkowników serwisu Oponeo.pl, ContinentalWinterContact TS 850 to „opona rewelacyjna”. Co więcej, aż 97% zmotoryzowanych Polaków
poleca ją innym!

Jesteśmy dumni, że nieprzerwanie od wielu lat opony Continental zdobywają najwyższe noty we wszystkich kluczowych testach opon w Europie. Dziękujemy klientom, którzy docenili ich jakość i postawili na bezpieczeństwo zimowych podróży” – komentuje Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Media & Communication Manager Continental Opony Polska.

W ślad za sukcesami starszej siostry idzie również najnowsza opona zimowa Continental WinterContact TS 850 P, która miała swoją premierę w bieżącym roku, zdobywając ocenę „wzorowa” w testach magazynu AutoBild Sportscars.